Son zamanlarda yurtdışına nakliye ve kargo gönderimi artmıştır. İnternet üzerinden araştırma yapacağınız zaman yüzlerce nakliye firması ve uluslararası kargo şirketi bulabilirsiniz. Almanya’da oturma izniniz bulunduğu sürece eşyalarınızı taşımanız için herhangi bir sorun bulunmuyor. Tek yapmanız gereken eşyalarınız ve bütçeniz için en iyi hizmeti veren bir nakliye firması bulup anlaşmak. Bunun yanında eşya göndermek isteyenlerin aklına “Almanya’ya eşyalarımı nasıl gönderebilirim? sorusu gelmektedir. Eğer nakliye ayarlamak istemiyorsanız yurtdışı eşya taşıma belgesi olan herhangi bir kamyon ile de taşıma yapmanız mümkündür. G2 yetki belgesi olan kamyonla uluslararası taşıma yapmak mümkündür. Firmamız ekip ve ekipmanları ile belgelerini tamamlayarak Avrupa’daki birçok noktaya eşya taşıma işini yapmaktadır. Güven ve kalite ön planda tutulan firmamızda referanslarımız ile sizlere hizmet vermekten memnuniyet duyarız.

Türkiye’den Almanya’ya Evden Eve Nakliyat yapılabilmesi için öncelikle belli başlı birkaç prosedürü yerine getirmeniz gerekiyor. Nakliye için gerekli belgeler şunlardır:

  • Eşya listesi
  • Pasaportunuzun fotokopisi
  • Nüfus cüzdanınızın fotokopisi
  • Gümrükleme için gerekli vekaletname
  • Eğer kargo gönderecekseniz konşimento belgesi hazırlamanız gerekmektedir.

Almanya’ya Eşya Gönderim Fiyatları

Almanya’ya eşyalarımı nasıl gönderebilirim sorusunun ardından ücretlerin ne kadar olduğu merak edilmektedir. Almanya’ya eşya taşıma yapacağınız zaman internet üzerinden bir araştırma yaptığınızda net bir fiyat bulamayabilirsiniz. Bunun nedeni eşyanın sadece alınıp bırakılacağı yere kadar birçok yere para ödenmesidir. Örnek olarak sigorta masrafları, otoban geçişlerinde ödenen ücretler, gümrük vergilerinin fiyatları tam belli olmadığından dolayı net bir fiyat başlangıçta verilemez. Ayrıca bazı gümrük mevzuatlarına göre ek vergi alınabilir. Bu sebeple de ödeyeceğiniz tutar artacaktır. Bir nakliye firması ile anlaşmanız dahilinde götüreceğiniz eşyalar m3 üzerinden hesaplanarak size bir fiyat verilir. Bu fiyatlandırma eşyanın alınacağı ve teslim edileceği konuma göre değişir. Ayrıca eşyaların sökme-kurma ücretleri de olabilir. Avrupa ülkelerinden birine eşya göndermek için ortalama 2000-3000 Euro tutarında bir miktar belirlenmesi olasıdır.

Almanya’ya Eşya Taşıma

Almanya’nın Avrupa’da olması sebebiyle gümrük vergileriniz daha uygun fiyata denk gelecektir. Almanya’ya göndereceğiniz zati eşyalar eğer kullanılmış, daha önceden size aitse eğer daha uygun bir fiyat biçilmesi mümkündür. Çünkü bazı durumda kullanılmış zati eşyaların taşınması halinde gümrükten vergi alınmıyor. Türkiye’den Almanya’ya bir eşya sipariş ettiğiniz zaman gümrük vergileri satın almış olduğunuz eşyanın fiyatına, boyutuna, ağırlığına göre değişerek ortalama 150-300 Euro gümrük mevzuatlarına uygun bir biçimde para ödemeniz gerekiyor. Yurtdışına mobilya gönderme fiyatları tüm Avrupa ülkesi için aşağı yukarı aynı fiyattır. Almanya’ya eşya taşıma işlemi de firmamız tarafından en uygun fiyat tarifesi ile yapılmaktadır.

 

Almanya’ya Eşya Gönderilirken Yapılması Gerekenler

Bir firmadan aldığınız ürünleri Almanya’ya taşıtmak istiyorsanız öncelikle ihracat beyannamesi düzenlenmesi gerekiyor. Bu beyannameler gümrükten geçirilmek için kullanılmaktadır. Beyannameniz gümrük mallarının nakliyesi ile mühürlenir. Almanya’ya eşya taşıma işlemi sırasında firmamız gereken önlemleri sağlayarak, eşyaların hasar almadan yerine ulaşmasını sağlar. Almanya’ya gidene kadar geçilen hiçbir ülkede bu mühür açılamaz. Bu beyanname taşınacağı ülkeye vardığında basılan mühürün açılması gerekir. Mühürün açılması için öncelikle Türkiye’de açılan beyan kapatılmalıdır. İhracat için almış olduğunuz beyannamenin yurtdışı gümrüğüne vekalet vererek kapatılması gerekiyor İşlem için de bir miktar gümrük ücretinin ödenmesi gerekmektedir. Bu kapatma işlemi için de yaklaşık 150-200 Euro ödemeniz gerekmektedir.

Türkiye’den Almanya’ya eşya göndereceğiniz zaman eğer karayolu üzerinden giden bir nakliye ayarladıysanız yaklaşık 15 gün içerisinde eşyalarınız belirlenen teslim noktasına ulaşmaktadır. Firmamız bu süreyi diğer firmalara nazaran daha kısa sürede tutmaktadır. Almanya’ya eşya taşıma işlemine ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilir ve hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

TALEP BIRAKIN

×

MERHABA!

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

× WhatsApp Canlı Destek

Uluslararası Evden Eve Nakliyat/h1>