Uluslararası Nakliyat

Uluslararası nakliyat, yurt geneline hizmet veren nakliyat işinden çok daha farklı ve kapsamlı bir hizmettir. Nakliyatın gerçekleştirilmesi işinde en büyük görev firmayı seçecek olan kişilere aittir. Nakliyat şirketinin bu işi uzun yıllardır yapıyor olması ve deneyimli olması çok önemlidir. Firmanın güvenirliği işini planlayarak sürdürebilmesi önemlidir. Firmanın stratejik başarılarının ve hizmet kalitesinin çok iyi olması gerekir. Uluslar arası nakliyat firması ekonomik olarak en temel unsurları göz önünde bulundurarak fiyat sunmalıdır. Uluslararası nakliyat firmaları deneyimli personelleri ile işini yasal kurallara uyarak gerçekleştirmelidir. Ayrıca referansları kuvvetli olmalıdır. Ayrıca taşımayı yapacak olan firma sosyal çevreye karşı duyarlı olarak iş etiğine önem vermelidir.

Uluslararası nakliyat hizmeti veren firmaların;

,•    Entegrasyonunun iyi olması,
•    Taşıma araçlarının modern ve bakımlı olması,
•    Hizmet ve ulaşım ağlarının tüm dünyaya yayılması şarttır.
•    Müşterilere en üst düzeyde kaliteli ve hızlı hizmet sağlamaları gerekmektedir.

Ayrıca nakliyat firmasının referansının çok iyi olması gerekir. Teknolojik anlamda bu iş için tasarlanmış aletleri kullanmaları gerekmektedir. Taşıma araçlarında online takip sistemlerinin olması müşterinin içini rahatlatması açısından oldukça önemlidir. Uluslararası nakliyat; Karayolları nakliyatçılığı, hava yolları nakliyatçılığı, denizyolu nakliyatçılığı, demiryolu nakliyatçılığı, Minivan Express taşımacılık olarak 5 başlık altında yapılmaktadır.

Uluslar arası Nakliyat Firmalarının Gümrük Hizmetleri

Uluslararası nakliyat firmalarının müşterilere ayrıntılı olarak bilgi verip yönlendirmesi gerekir. Her iki tarafından ürünlerin gümrükten onaylı geçebilmesi adına evraklarını hazırlanmaları gerekir. Nakliyatı olacak ürünlere ilişkin gümrük fiyat beyannamesi, gümrük fiyatlarını düzenlenme beyannamesi ve ürünün sorunsuz bir şekilde gümrük kontrolünden geçebilmesi için gereken tüm evrakları tam olarak hazırlaması gerekir. Tüm evraklar tamamlandıktan sonra, sınırdan geçen mallar GTIP koduna göre sınıflandırılmalıdır. Ürün türüne ait taşıma belgelerinin tamamlanmasıyla yasal olan tüm kurallara uyulması şarttır.

Uluslar arası Nakliyat Firmalarının Gümrük Hizmetleri

Uluslararası nakliyat firması ve şahısların işin başından planlı ve programlı bir şekilde ilerlemesi şarttır. Malın hangi ülkeye, hangi ulaştırma türüyle gideceği belirlenerek nakliyat taslağı oluşturulmalıdır. Taşıma işinin ayrıntılarına göre gönderilecek ülkenin ihracat şartları araştırılarak önceden tamamlanmalıdır. Bu işi yapacak nakliyat firmasının lojistik alanda deneyimlerinin olması şarttır.

Uluslararası Evden Eve Nakliyat/h1>