Yurtdışına yerleşecek iseniz ve eşyalarınızı da sizinle birlikte götürmek istiyorsanız bilmeniz gereken başlıca bilgiler var. Öncelikli olarak götürmenizin kesinlikle önemli olduğu eşyaları almanız gerekiyor. Yurtdışı eşya taşıma fiyatları, son zamanlarda artan nakliye hizmetleri ile sizi çok fazla zora sokmayacaktır. Yaşayacağınız yeni ülkede oturma izniniz bulunduğu sürece eşyalarınızı taşımanız için herhangi bir sorun bulunmuyor. Tek yapmanız gereken eşyalarınız ve bütçeniz için en iyi hizmeti veren bir nakliye firması bulup anlaşmak. Bunun için ise iyi bir araştırma yapmak gerekir. Yurtdışına eşya taşıma işinde öncülük eden firmamız sizlere en büyük hizmeti vermeye devam etmektedir. Taşıma ihtiyacınızı en iyi şekilde karşılayan firmamız uzun yıllardır tecrübesi ile sizlere hizmet vermektedir. Eğer nakliye ayarlamak istemiyorsanız yurtdışı eşya taşıma belgesi olan herhangi bir kamyon ile de taşıma yapmanız mümkündür. G2 yetki belgesi olan kamyonla uluslararası taşıma yapmak mümkündür. Firmamız bu noktada yurtdışına taşıma işlemi için tüm belgelere sahiptir. Kaliteli ve güvenli bir şekilde eşyalarınızı istediğiniz bölgeye ulaştırmaktadır.

Yurtdışı Eşya Taşıma Fiyatları Listesi

Yurtdışına eşya taşıyacağınız zaman internet üzerinden bir araştırma yaptığınızda net bir fiyat bulamayabilirsiniz. Bunun nedeni eşyanın sadece alınıp bırakılacağı yere kadar birçok yere para ödenmesidir. Yurtdışı eşya taşıma fiyatları örnek olarak sigorta masrafları, otoban geçişlerinde ödenen ücretler, gümrük vergilerinin fiyatları tam belli olmadığından dolayı net bir fiyat başlangıçta verilemez. Ayrıca bazı gümrük mevzuatlarına göre ek vergi alınabilir. Bu sebeple de ödeyeceğiniz tutar artacaktır. Avrupa ülkelerinden birine taşınmak isteyen bir kişi için ortalama 2000-3000 Euro tutarında bir miktar belirlenmesi olasıdır. Firmamız fiyat konusunda da müşterilerine en uygun fiyat listesi sunmaktadır. Maksimum kalite ve minimum fiyat ilkesine dayanarak ücretlendirmeler yapmaktadır. Kullanılmış ev eşyaları bazı durumlarda gümrük vergilerinden muaftır. Taşınabilir cihaz ve alet harici meslek ve ticaret amacı ile kullanılacak eşyalar, kullanılmış ev eşyası konumuna girmediğinden vergi ücreti alınması kesindir.

Yurtdışı Eşya Taşıma Fiyatları Yurtdışı Nakliye Ücretleri Fiyat Aralığı
Koli Taşıma Fiyatı 50 € 80 €
Parça Eşya Taşıma Fiyatı 140 € 200 €
10 m³ Altı Eşya Taşıma Fiyatı 800 € 1.300 €
1+1 15 m³ Ev Taşıma Fiyatı 2.000 € 3.000 €
2+1 25 m³ Ev Taşıma Fiyatı 3.500 € 4.000 €
3+1 35 m³ Ev Taşıma Fiyatı 4.900 € 5.200 €
4+1 ve üzeri Ev Taşıma Fiyatı 6.500 €
Özel Fiyat Alınız.

Yurtdışı Eşya Taşıma Fiyatları Listesi (Tabloda yazılmış olan fiyatlar ortalama olarak verilmiştir. Detaylı fiyat bilgisi için teklif alın.)

Yurtdışına Eşya Taşıması Yapılırken Ücretlendirmeler Neye Göre Değişiyor?

Yurtdışı eşya taşıma fiyatları işlemi için öncelikle uluslararası nakliye için belgesi olan bir araç ayarlamanız gerekiyor. Eğer bir firma ile anlaşacaksanız götüreceğiniz eşyaları m3 üzerinden hesaplayarak size bir fiyat verir. Bu fiyatlandırma eşyanın alınacağı ve teslim edileceği konuma göre değişir. Ayrıca eşyaların sökme-kurma ücretleri de olabilir. Avrupa’ya taşınmanız durumunda ücretlendirmeler diğer ülkelere göre daha uygun olacaktır.

Diğer ülkelerde gümrük konusunda bazı kısıtlamalar olması sebebiyle vergiler ve gümrük masrafları biraz daha pahalıdır. Yurtdışına taşıma işlemi yapılırken birçok işlem firmamız tarafından halledilmektedir. Oldukça zahmetli iş olan taşınma işi firmamız ile daha kolay hale gelmiştir Uluslararası zati eşya taşımacılığında ise durum biraz farklıdır. Zati eşyaların gümrük vergilerinde muaf tutuluyor olmasından dolayı ödeyeceğiniz tutar diğer durumlara göre çok daha düşüktür. Tüm her şey ayarlandıktan sonra taşıma yapılacak ülkeye göre yaklaşık 15-30 gün içerisinde eşyalarınız taşınmış olacaktır. Firmamız bu süreyi en az düzeyde tutmak için önemli ölçüde çaba sarf etmektedir.

Yurtdışına Eşya Taşımacılığında Uygulanacak Hükümler

Yurtdışı eşya taşımacılığı yapılırken uluslararası bir antlaşma olan CMR’ye uygun olarak yapılması gerekmektedir. CMR belgesi, karayolu taşıma belge türünden birisidir.  CMR’nin uygulanabilmesi için bazı şartların gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu şartlar başlıca şöyledir:

  • Taşıması yapılacak şeyin eşya olması gerekmektedir.
  • Taşıma CMR’de yer alan belirlenmiş araçlarla yapılmalıdır.
  • Taşıyıcı tarafından eşyanın alındığı yer ile teslimin gerçekleştirileceği yerin 2 farklı devlet sınırları içerisinde yer almalı ve bu devletlerden en az birisinin CMR’ye taraf olması gerekmektedir.
  • Ücret karşılığında yapılmış taşımanın sözleşmesi olmalıdır.

Yurt dışına ev eşyası taşıma hakkında daha fazla ayrıntılı bilgi edinmek istiyorsanız Yurtdışına Eşya Nasıl Gönderebilirim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

TALEP BIRAKIN

Uluslararası Evden Eve Nakliyat/h1>