Son zamanlarda uluslararası nakliye ve kargo gönderimi artmıştır. İnternet üzerinden araştırma yapacağınız zaman yüzlerce nakliye firması ve uluslararası kargo şirketi bulabilirsiniz. Mobilyalarınızı yeni alacaksanız eğer firma tercihinizi yurtdışına ulaşım sağlayan mobilyacılardan yana kullanmanız sizin için daha avantajlı olacaktır. Çünkü tekrardan nakliye firması ayarlamaya çalışmak hem nakit hem de vakit kaybı olacaktır. Yurtdışına Mobilya Göndermek için bu hizmeti sağlayan firmamız, uzun süredir müşterilerine güven ve kalite sağlamaktadır.

Mobilyayı satın aldığınız yerin uluslararası taşımacılık yapabilmesi için CMR belgesi olması gerekmektedir. Yurtdışı eşya taşımacılığı yapılırken uluslararası bir antlaşma olan CMR’ye uygun olarak yapılması gerekmektedir. CMR belgesi, karayolu taşıma belge türünden birisidir. CMR’nin uygulanabilmesi için bazı şartların gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu şartlar başlıca şöyledir:

  • Taşıması yapılacak şeyin eşya olması gerekmektedir.
  • Taşıma CMR’de yer alan belirlenmiş araçlarla yapılmalıdır.
  • Taşıyıcı tarafından eşyanın alındığı yer ile teslimin gerçekleştirileceği yerin 2 farklı devlet sınırları içerisinde yer almalı ve bu devletlerden en az birisinin CMR’ye taraf olması gerekmektedir.
  • Ücret karşılığında yapılmış taşımanın sözleşmesi olmalıdır.

Mobilyalarınızı satın alacağınız firma size bu gerekli belgeleri sağlayamıyorsa alışveriş yapmayın.

Yurtdışına Mobilya Gönderme Fiyatları

Uluslararası eşya gönderileceği zaman size net bir fiyat verebilecek firma bulmada biraz zorlanabilirsiniz. Bunun nedeni eşyanın sadece alınıp bırakılacağı yere kadar birçok farklı yere para ödenmesidir. Örnek olarak sigorta masrafları, otoban geçişlerinde ödenen ücretler, gümrük vergilerinin fiyatları tam belli olmadığından dolayı net bir fiyat başlangıçta verilemeyebilir. Ayrıca bazı gümrük mevzuatlarına göre ek vergi alınabilir. Bu sebeple de ödeyeceğiniz tutar artacaktır. Bazı durumlarda da zati eşyaların gümrük vergilerinde muaf tutuluyor olduğundan ödeyeceğiniz tutar diğer durumlara göre çok daha düşük olması olasıdır.

Yeni alacağınız mobilyaları ise uluslararası teslim yapan bir mobilyacıdan almak sizin yararınıza olacaktır. Örnek vermek gerekirse bir evdeki eşyaları (yatak odası, çocuk odası, yemek odası ve salon takımı) ortalama 1500 Euro’ya taşıtmanız mümkündür. Elbette ki her mobilya firmasının ayrı ayrı ücretlendirmeleri bulunmaktadır. Biraz araştırma yaparak bütçenize ve zevkinize en uygun firmayı bulabilirsiniz. Firmamız ücret konusunda müşterilerini memnun etmektedir. Kaliteli hizmet ve uygun fiyat garantisi ile taşıma işlerinde öncülük etmektedir.

Yurtdışı Mobilya Taşıma Fiyatları Yurtdışı Mobilya Nakliyat Ücretleri Fiyat Aralığı
10 m³ Altı Mobilya Taşıma Fiyatı 800 € 1.300 €
15 m³ Mobilya Taşıma Fiyatı 2.000 € 3.000 €
25 m³ Mobilya Taşıma Fiyatı 3.500 € 4.000 €
35 m³ Mobilya Taşıma Fiyatı 4.900 € 5.200 €
45 m³ ve üzeri Mobilya Taşıma Fiyatı 6.500 €
Özel Fiyat Alınız.

Yurtdışına Mobilya Gönderimi Yapılırken Ücretlendirmeler Neye Göre Değişiyor?

Yurtdışına mobilya göndermek için öncelikle uluslararası nakliye yapabilmesi için belgesi olan bir araç ayarlamanız gerekiyor. Eğer bir firma ile anlaşacaksanız götüreceğiniz eşyaları m3 üzerinden hesaplayarak size bir fiyat verir. Bu fiyatlandırma eşyanın alınacağı ve teslim edileceği konuma göre değişir. Ayrıca eşyaların sökme-kurma ücretleri de olabilir. Avrupa’ya mobilya göndermeniz durumunda ücretlendirmeler diğer ülkelere göre daha uygun olacaktır. Diğer ülkelerde gümrük konusunda bazı kısıtlamalar olması sebebiyle vergiler ve gümrük masrafları biraz daha pahalıdır. Zati eşyaların gümrük vergilerinde muaf tutuluyor olmasından dolayı ödeyeceğiniz tutar diğer durumlara göre çok daha düşüktür.

Bazı mobilya firmaları sürekli uluslararası gönderim yapıyor olması sebebiyle fiyatlandırmaları önceden belirleyerek başlangıçta alınan tutardan sonra sizden ekstra hiçbir ücret istemiyorlar. Yurtdışına Mobilya Göndermek için hizmeti sağlayan firmamızda önceden belirlemiş olduğumuz fiyatları müşterilere sunulmaktadır. Öncelikli olarak müşterilerimize memnuniyet sağlıyor, daha sonra taşıma işinize çözüm buluyoruz. Tüm her şey ayarlandıktan sonra taşıma yapılacak ülkeye göre yaklaşık 15-30 gün içerisinde mobilyalarınız gönderilmiş olacaktır. Firmamız bu süreyi daha kısa hale getirmek için ekip ve ekipmanları ile büyük bir titizlikle çalışmaktadır. Eğer sizin de yurt dışına mobilya gönderme ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

https://eksioglulojistik.com/yurtdisina-mobilya-gondermek/

TALEP BIRAKIN

×

MERHABA!

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

× WhatsApp Canlı Destek

Uluslararası Evden Eve Nakliyat/h1>