Yurt dışında özellikle de İspanya gibi sahil ülkesi olan ve refah seviyesinin oldukça yüksek olduğu ülkelerde yaşamak her insanın hayalidir. Bu gibi durumlarda ise sizler birçok eşyalarınızı yaşadığınız ülkeden yaşamak istediğiniz, yani taşınacağınız ülkeye götürmek istersiniz. Bu durumda taşınmak isteyen sizlerin taşınacağınız ülkeye bütün eşyalarınızı götürmeniz neredeyse imkansıza yakındır. Bazı ülkeler bu konuda son derece rahat bir şekilde eşyaların tümünün sınırından geçmesine izin verse de bununla birlikte birçok ülkenin de bu konuda katı kuralları olduğu söylenebilir. Bunun yanı sıra Türkiye’den İspanya’ya ev taşıma fiyatlarının da götürmek istediğiniz ürünün adeti, maddi ya da manevi değeri ve ağırlığı üzerinden fiyat biçilir. Bununla birlikte eşya taşıma fiyatlarını etkileyebilecek bir diğer şey ise eşyaların hangi yollarla İspanya’ya gittiğidir. İspanya’ya 3 farklı yol ile ev taşınabilir. Bu yollar; Hava, kara ve deniz yolu olarak sınıflandırılır.

Türkiye’den İspanya’ya Eşya Taşıma

İspanya’ya taşınmak ve orada yaşayabilmek için sadece uçağa binip gitmek yeterli olmuyor. Arkanızda eşyalarınızın kalmaması son derece önemli. Çünkü o eşyalar anılarınızı barındırır. Bu sebeple sizlerin özellikle maddi ve manevi değeri olan eşyalarınızı yanınızda götürmeniz gerekir. Bu durumlarda ise, haklarınızı ve uygulanması gereken prosedürleri bilmeniz son derece önem arz etmektedir. Olumsuz bir durum ile karşılaşmamanız adına gerekli bütün izinlerin alınması son derece önemlidir. Bu izinler ise konsolosluklardan alınır. Öncelikle, kimlik bilgileriniz ve götürmek istediğiniz eşyaların yazılı olduğu ayrıntılı bir liste ile İspanya konsolosluğuna gidilerek oraya müracaat edilir. Bu müracaat için gerekli birkaç belge vardır. Bu belgeler önceki cümlede bahsettiğimiz üzere; kimlik bilgileriniz ve taşınacak olan eşyaların detaylı bir raporu olarak belirlenmiştir. Eşyaların detaylı raporu daha sonra firmamıza getirilerek İspanya’ya eşya taşıma fiyatlarını da belirlenmesi adına önemli bir rapordur. Konsolosluktan izin alındıktan sonra ise taşınma işlemine başlanabilir.

İspanya’ya Eşya Gönderme

Türkiye sınırları içinde bir evden başka bir eve taşınmak, farklı bir ülkeye taşınmaktan oldukça daha kolaydır. Yurt dışına taşınırken gümrük yanınızda sınırlı sayıda eşya ve genellikle kişisel eşyaların geçmesine izin verir. Bununla birlikte son derece değerli olan ama arkanızda bıraktığınız eşyalar da olacaktır. Bu durumda firmamız devreye girmektedir. Böyle bir durumla karşılaşılmaması adına gerekli olan bütün izinler alındıktan sonra firmamıza gelmeniz ve firmamızla anlaşmanız yeterli olacaktır. Gerekli olan bütün izinlerin alınmasının ardından firmamıza gelerek taşınacak olan eşyaların detaylı listesini sunmanız gerekir. Bunun sonucunda ekspertiz ekibimiz raporu inceleyerek, İspanya’ya eşya taşıma fiyatını sizlere iletir. Sizin de bu oldukça uygun fiyatı kabul etmeniz durumunda gerekli bütün belgeler sizden teslim alınarak, eşyalarınızın taşınma işlemi başlar.

Türkiye – İspanya Ev Taşıma Süreci

Türkiye’den İspanya’ya ev taşıma taşınmaya karar verdiniz, bütün izinleri aldınız ve firmamız ile anlaştınız bunun sonrasında ise öncelikle hangi eşyaları götüreceğinize karar vermeniz son derece önemli bir durumdur. Bu karar aşamasında öncelikle maddi ve manevi değerli eşyalarınızı bulmanız gerekebilir. Konsolosluklar tarafından belirlenmiş bütün protokolleri tamamladığınız takdirde taşıma sırasında firmamıza gerekli olacak belgeleri firmamıza teslim etmeniz gerekir. O andan geriye kalan bütün prosedürler ise firmamız tarafından yerine getirilecek ve sonraki süreçte gerekli olan belgeler eksiksiz bir şekilde teslim alındıktan sonra taşınacak olan eşyalarınız özenle firmamız tarafından paketlenerek araçlara yüklenecektir. Paketleme ve yükleme işlemi tamamlandıktan sonra ise eşyalarınız İspanya’ya doğru yola çıkar.

Bu süreçte taşıma şekli olarak hava yollarını seçmek son derece mantıklıdır. Eşyalarınızın deniz yolu ile taşınması da mümkün olmakla birlikte, bu durumda hem taşıma süreci uzar hem de taşıma maliyeti artar. Bunun yerine hava yollarını seçmek hem maddi anlamda hem de süre anlamında sizleri son derece rahat ettirecektir. Yolculuğun bitiminde ise firmamız taşımış olduğu eşyaları sizlerin İspanya’da taşınmış olduğunuz eve kadar getirerek eşyaları teslim aldığı gibi teslim edecektir.

TALEP BIRAKIN

×

MERHABA!

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

× WhatsApp Canlı Destek

Uluslararası Evden Eve Nakliyat/h1>