Son zamanlarda yurtdışına nakliye ve kargo gönderimi artmıştır. İnternet üzerinden araştırma yapacağınız zaman yüzlerce nakliye firması ve uluslararası kargo şirketi bulabilirsiniz. Gerçek kalite ve uygun fiyatlı bir taşıma için bizi seçebilirsiniz. Yurtdışına eşya gönderecek olanların aklına takılan birkaç sorular vardır. Bunların en başında “Yurtdışına eşya nasıl gönderebilirim? “sorusu gelmektedir.

Eşya göndereceğiniz ülkeye göre hazırlanması gereken belgeleri araştırıp hazırlamaya başlamanız gerekmektedir. Uluslararası zati eşya taşımacılığı yapılabilmesi için öncelikle belli başlı birkaç prosedürü yerine getirmeniz gerekiyor. Nakliye için gerekli belgeler şunlardır:

  • Eşya listesi
  • Pasaportunuzun fotokopisi
  • Nüfus cüzdanınızın fotokopisi
  • Gümrükleme için gerekli vekaletname
  • Eğer kargo gönderecekseniz konşimento belgesi hazırlamanız gerekmektedir.

Yurtdışına eşya gönderecek olan kişilerin sormuş oldu “Yurtdışına eşya nasıl gönderebilirim? “sorusunun temel gereksinimleri bu şekildedir.

Yurtdışına Eşya Gönderirken Fiyatlandırma Nasıl Yapılıyor?

Yurtdışına eşya göndermek için öncelikle uluslararası nakliye için belgesi olan bir araç ayarlamanız gerekiyor. Kaliteli ve güvenli bir taşıma için bizimle anlaşma yapmanız durumunda herhangi bir ülkeye göndermek istediğiniz eşyaları m3 üzerinden hesaplayarak size bir fiyat veriyoruz. Bu fiyatlandırma eşyanın alınacağı ve teslim edileceği konuma göre değişir. Avrupa’ya eşya göndermeniz durumunda ücretlendirmeler diğer ülkelere göre daha uygun olacaktır. Çünkü diğer ülkelerde gümrük konusunda bazı kısıtlamalar olması sebebiyle vergiler ve gümrük masrafları biraz daha pahalıdır. Uluslararası zati eşya taşımacılığında ise durum biraz farklıdır. Zati eşyaların gümrük vergilerinde muaf tutuluyor olmasından dolayı ödeyeceğiniz tutar diğer durumlara göre çok daha düşüktür.Tüm her şey ayarlandıktan sonra taşıma yapılacak ülkeye göre yaklaşık 15-30 gün içerisinde eşyalarınız taşınmış olacaktır.

Avrupa’ya Eşya Gönderim Ücretleri Ne Kadar?

Yurtdışına eşya taşıma fiyatlarına bakmak istediğiniz zaman internet üzerinden bir araştırma yaptığınızda net bir fiyat bulamayabilirsiniz. Bunun nedeni eşyanın sadece alınıp bırakılacağı yere kadar birçok yere para ödenmesidir. Örnek olarak sigorta masrafları, otoban geçişlerinde ödenen ücretler, gümrük vergilerinin fiyatları tam belli olmadığından dolayı net bir fiyat başlangıçta verilemez. Ayrıca bazı gümrük mevzuatlarına göre ek vergi alınabilir. Bu sebeple de ödeyeceğiniz tutar artacaktır. Eğer kaliteli bir hizmet istiyorsanız bizi seçmeniz dahilinde götüreceğiniz eşyaları m3 üzerinden hesaplayarak size bir fiyat veririz. Bu fiyatlandırma eşyanın alınacağı ve teslim edileceği konuma göre değişir. Avrupa ülkelerinden birine taşınmak isteyen bir kişi için ortalama 2000-3000 Euro tutarında bir miktar belirlenmesi olasıdır.

Yurtdışına Eşya Gönderiminde Uygulanacak Hükümler

Yurtdışı eşya taşımacılığı yapılırken uluslararası bir antlaşma olan CMR’ye uygun olarak yapılması gerekmektedir. CMR belgesi, karayolu taşıma belge türünden birisidir. CMR’nin uygulanabilmesi için bazı şartların gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu şartlar başlıca şöyledir:

  • Taşıması yapılacak şeyin eşya olması gerekmektedir.
  • Taşıma CMR’de yer alan belirlenmiş araçlarla yapılmalıdır.
  • Taşıyıcı tarafından eşyanın alındığı yer ile teslimin gerçekleştirileceği yerin 2 farklı devlet sınırları içerisinde yer almalı ve bu devletlerden en az birisinin CMR’ye taraf olması gerekmektedir.
  • Ücret karşılığında yapılmış taşımanın sözleşmesi olmalıdır.

Bizi seçmeniz durumunda CMR’ye uygun bir şekilde eşyalarınızı taşıyacağımıza emin olabilirsiniz.

Yurt dışına nasıl eşya gönderebilirim sorusu böylelikle cevaplamış oldu. Genel olarak bakıldığında yurtdışına eşya gönderimi için adımlar takip edildiğinde işlem çok kolay hale gelmektedir. Firmamız yurtdışına eşya gönderiminde sizlere en kaliteli desteği sağlamaktadır. Yurtdışına eşya gönderimi sorununuza en kaliteli çözümler sunmaktadır. Avrupa’nın birçok ülkesine eşya, gönderimi sağlamaktadır.

TALEP BIRAKIN

×

MERHABA!

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

× WhatsApp Canlı Destek

Uluslararası Evden Eve Nakliyat/h1>