Türkiye’den Kanada’ya ev taşıma fiyatlarını araştırmadan önce bu gibi durumlarda insanlar birçok eşyalarını yaşadıkları ülkeden yaşamak istedikleri, yani taşınacakları ülkeye götürmek isterler. Bu gibi bir durumda taşınmak isteyen kişinin taşınacağı ülkeye bütün eşyalarını götürmesi neredeyse imkansızdır. Bazı ülkeler bu konuda son derece rahat bir şekilde eşyaların tümünün sınırından içeriye girmesine izin verse de birçok ülkenin bu konuda katı kuralları vardır. Bunun yanı sıra  da götürülmesi istenen ürün sayısı, maddi ya da manevi değeri ve ağırlığı üzerinden fiyatlandırıldığını bilmek gerekir. Bununla birlikte eşya taşıma fiyatlarını etkileyebilecek bir diğer faktör ise eşyaların hangi yollarla Kanada’ya gittiğidir. Kanada’ya 3 farklı yol ile eşya gönderilebilir. Bunlar; Hava, kara ve deniz yolu olarak bilinir.

Kanada’ya Eşya Taşıma

Kanada’ya taşınmak için sadece uçağa binip gitmek yeterli olmaz. İnsanların arkalarında eşyalarının kalmaması son derece önemlidir. Bu sebeple taşınan kişinin özellikle maddi ve manevi değeri olan eşyalarını yanında götürmesi gerekir. Bu gibi durumlarda ise taşınacak olan kişinin, haklarını ve uygulaması gereken prosedürleri bilmesi son derece önemlidir. Kişinin olumsuz herhangi bir durum ile karşılaşmaması adına gerekli bütün izinlerin alınması son derece önemlidir. Bu izinler ise konsolosluklardan alınır. Öncelikle Kanada konsolosluğuna gidilerek oraya müracaat edilir. Bu müracaat için gerekli birkaç belge vardır. Bu belgeler; taşınacak olan kişinin kişisel bilgileri ve taşınacak olan eşyaların detaylı bir raporu olarak belirlenmiştir. Eşyaların detaylı raporu, Kanada’ya eşya taşıma fiyatlarını da belirleyecek bir rapordur. Konsolosluktan izin alındıktan sonra ise taşınma işlemine başlanabilir.

Kanada’ya Eşya Gönderme

Yurt içinde bir evden başka bir eve taşınmak, yurt dışına, farklı bir ülkeye taşınmaktan daha kolaydır. Yurt dışına taşınırken gümrük kişinin yanında sınırlı sayıda eşya ve genellikle kişisel eşyaların geçmesine izin verir. Bununla birlikte son derece değerli olan ama kişinin arkasında bıraktığı eşyalar da olacaktır. Böyle bir durumla karşılaşılmaması adına gerekli olan bütün izinler alındıktan sonra taşınacak olan sizlerin firmamıza gelmesi yeterlidir. Gerekli olan bütün izinlerin alınmasının ardından taşınacak olan sizlerin firmamıza gelerek taşınacak olan eşyaların detaylı listesini sunması gerekir. Bunun sonucunda ekspertiz ekibimiz raporu inceleyerek, Türkiye’den Kanada’ya ev taşıma fiyatını taşınacak olan kişiye iletir. Sizin de bu fiyatı kabul etmeniz durumunda gerekli bütün belgeler kişiden teslim alınarak, eşyaların taşınma işlemi başlar.

Türkiye – Kanada Ev Taşıma Süreci

Kanada’ya taşınmaya karar vermiş, bütün izinlerini almış ve firmamız ile anlaşmış olan kişilerin öncelikle hangi eşyaları götüreceğine karar vermesi son derece önemlidir. Bu karar aşamasında öncelik maddi ve manevi değerli eşyalar olabilir. Konsolosluklar tarafından belirlenmiş bütün protokoller tamamlandıktan sonra taşıma sırasında firmamıza gerekli olacak belgeler taşınacak olan kişiden teslim alınır. O andan sonraki geriye kalan bütün prosedürler ise firmamız tarafından karşılanır. Bundan sonraki süreçte gerekli olan belgeler eksiksiz bir şekilde teslim alındıktan sonra taşınacak olan eşyalar tek tek ve özenle firmamız tarafından paketlenerek araçlara yüklenir. Paketleme ve yükleme işlemi tamamlandıktan sonra ise eşyaların Kanada macerası başlar. Bu süreçte taşıma şekli olarak hava yolu seçmek daha mantıklıdır. Eşyaların deniz yolu ile taşınması da mümkündür fakat bu hem taşıma sürecini uzatacak hem de maliyeti arttıracaktır. Bunun yerine hava yolu seçmek hem mali anlamda hem de süre anlamında taşınacak olan kişiyi rahat ettirecektir. Yolculuğun sonunda ise firmamız taşımış olduğu eşyaları kişinin Kanada’da taşınmış olduğu eve kadar götürerek eşyaları teslim aldığı haliyle teslim edecektir.

TALEP BIRAKIN

×

MERHABA!

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

× WhatsApp Canlı Destek

Uluslararası Evden Eve Nakliyat/h1>