Yurtdışına zati eşya gönderiminin yanında yeni alınmış eşyaların nakliyesi de son zamanlarda artmıştır. Bunun başlıca nedenlerinden biri Türkiye’de mobilyaların ucuz ve kaliteli olmasıdır. Ülkemizde mobilya üretimi oldukça gelişmiştir. Bundan dolayı ülke içinde satılan mobilya kadar yurtdışına da ihracat edilmektedir. Ülkemizden mobilya gönderimi gün geçtikçe yaygınlaşmaktadır. Avrupa’nın birçok ülkesine kolay bir şekilde mobilya transferi sağlanmaktadır.

Son zamanlarda Hollanda’ya yapılan göçlerin artması sebebiyle ülkemizden yurtdışına mobilya alımı artmıştır. Türkiye’den Fransa’ya mobilya getirmek fiyatları Türkiye’ye göre daha yüksektir. Ayrıca Euro’nun ülkemizde yüksek olması sebebiyle de Hollanda’da yaşayan Türkler eşyalarını buradan satın almaktadır. Hollanda’ya en iyi şekilde mobilya transferi sağlayan firmamız uzun yıllardır hem kalitesi ile hem de tecrübesi ile hizmetine devam etmektedir.

Türkiye’den Fransa’ya mobilya getirmek için öncelikle güvenilir bir firma bulmak gerekmektedir. Daha sonrasında ise birkaç gerekli evrakları ayarladıktan sonra taşıma işlemlerine başlanmalıdır. Bu konuda tercihinizin bizden yana olması, hem eşyalarınız hem de maddi durumunuz için en uygun hizmeti almanızı sağlayacaktır. Fiyat konusunda müşterilerimize en iyi şekilde yardımcı olan firmamız, uygun fiyat aralığı ile müşteri memnuniyeti sağlamaktadır.

Fransa’ya Mobilya Gönderimi Yapılırken Ücretlendirmeler Neye Göre Değişiyor?

Türkiye’den Fransa’ya Mobilya Getirmek için öncelikle uluslararası nakliye için belgesi olan bir araç ayarlamanız gerekiyor. Eğer kaliteli bir hizmet istiyorsanız bizi seçmeniz dahilinde götüreceğiniz eşyaları m3 üzerinden hesaplayarak size bir fiyat veririz. Bu fiyatlandırma eşyanın alınacağı ve teslim edileceği konuma göre değişir. Ayrıca eşyaların sökme-kurma ücretleri de olabilir. Avrupa’ya taşınmanız durumunda ücretlendirmeler diğer ülkelere göre daha uygun olacaktır.

Diğer ülkelerde gümrük konusunda bazı kısıtlamalar olması sebebiyle vergiler ve gümrük masrafları biraz daha pahalıdır. Uluslararası zati eşya taşımacılığında ise durum biraz farklıdır. Zati eşyaların gümrük vergilerinde muaf tutuluyor olmasından dolayı ödeyeceğiniz tutar diğer durumlara göre çok daha düşüktür.

Tüm her şey ayarlandıktan sonra taşıma yapılacak ülkeye göre yaklaşık 15-30 gün içerisinde eşyalarınız taşınmış olacaktır. Firmamız bu süreyi daha kısa sürede tutmak için maksimum düzeyde çaba sarf etmektedir. Müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutan firmamız, mobilyaları hızlı ve güvenli bir şekilde yurtdışındaki bölgelere ulaştırmaktadır.

Türkiye’den Fransa’ya Mobilya Getirmek Öncesi Ve Sonrası Aşamalar

Eşyalarınızı taşımak istediğiniz ülkede oturum izninizin olması dahilinde yapacağınız birkaç ufak işle mobilyalarınızı rahat bir şekilde taşıyabilirsiniz. Hollanda’ya mobilyalarınız göndermek için öncelikle eşyalarınız demonte hale getirilmiş ve paketleniş olması gerekir. Bu konuda firmamıza güvenebilirsiniz. Tüm eşyalarınız hazır ise taşımanın gerçekleşmesi için şu belgelere ihtiyaç duyacağız:

  • Eşya listesi
  • Konsolosluktan alınmış ikametgâh belgesi
  • Pasaportunuzun fotokopisi
  • Nüfus cüzdanınızın fotokopisi
  • Fransa’da yaşıyor olduğunuzun kanıtı olan oturum izinlerine ait belgeler
  • Gümrükleme için gerekli vekaletname

Tüm bu belgeler de tamamlandığı zaman taşıma başlar. Daha sonrasında ise eşyalarınız güvenli bir şekilde size teslim edilir.

Yurtdışına Mobilya Taşımacılığında Uygulanacak Hükümler

Yurtdışı eşya taşımacılığı yapılırken uluslararası bir antlaşma olan CMR’ye uygun olarak yapılması gerekmektedir. CMR belgesi, karayolu taşıma belge türünden birisidir.  CMR’nin uygulanabilmesi için bazı şartların gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu şartlar başlıca şöyledir:

  • Taşıması yapılacak şeyin eşya olması gerekmektedir.
  • Taşıma CMR’de yer alan belirlenmiş araçlarla yapılmalıdır.
  • Taşıyıcı tarafından eşyanın alındığı yer ile teslimin gerçekleştirileceği yerin 2 farklı devlet sınırları içerisinde yer almalı ve bu devletlerden en az birisinin CMR’ye taraf olması gerekmektedir.
  • Ücret karşılığında yapılmış taşımanın sözleşmesi olmalıdır.

Bu konuda firmamıza sonsuz güven sağlayabilirsiniz. Attığımız her adım CMR’ye uygun bir şekilde yapılmaktadır. Türkiye’den Hollanda’ya mobilya göndermek için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Türkiye’den Fransa’ya Mobilya Nasıl Gönderimi Nasıl Yapılır?
Profesyonel nakliyat ekibi ve teknolojik araçlar ile EKŞİOĞLU Lojistik farkı ile yapılır.
Türkiye’den Fransa’ya Mobilya Gönderimi Kaç Gün Sürer?
Türkiye’den Fransa’ya Mobilya Gönderimi yaklaşık olarak 10 gün sürer.
Fransa’ya Mobilya Göndermek İçin Neler Yapmalısınız?
Türkiye’den Fransa’ya mobilya göndermek için EKŞİOĞLU Lojistik ile irtibata geçmeniz yeterlidir.

TALEP BIRAKIN

Uluslararası Evden Eve Nakliyat/h1>