Karayolu Taşımacılığı

 

Karayolu taşımacılığı, ürünlerinin istenilen yere istenilen zamanda güvenli ve hızlı bir şekilde ulaştırılmasına olanak sağlayan bir nakliyecilik sistemidir. Başlangıcından varış noktaları arasındaki mesafeye yapılan taşımacılık, başka bir hizmete ihtiyaç duymadan halledilmesine olanak sağlar. Diğer taşıma türleri ile kıyaslandığında süratli olması özellikle kısa mesafeli yapılacak taşımalarda diğer farklı taşıma sistemine oranla daha ucuz olması gibi bazı avantajlara sahiptir. Kara taşımacılığının nasıl yapıldığını şöyle açıklayabiliriz;

 

•    Diğer taşımacılık türlerinde olduğu gibi web sayfası hizmetinin mutlaka olması gerekir.
•    Online yük takip sisteminin olması en çok dikkat edilmesi gereken noktalar arasındadır
•    Düzenli ve tarifeli parsiyel hatlarının bulunması şarttır.
•    Karayolu taşımacılığı çevreci ve maliyet avantajı yaratan çözüm önerileri ile hizmet vermelidir.
•    Son model bakımlı ve takip sistemli araçlarla taşımanın yapılması gerekir
•    Süratli ve çözüm odaklı iş yapma potansiyellerinin olması şarttır

Karayolu taşımacılığı lojistik hizmetinin başladığı günden bu yana nakliyecilik sektörünün en çok kullandığı taşımacılık türlerinden biri olmuştur. Bu nedenle ülkemizde lojistik sektörünün payı %40 civarındadır. Firmaların daha çok bu metodu benimsemiş olmalarında ki en büyük neden kapıdan kapıya taşıma hızı, esnekliği ve güvenilirliği olarak sayılabilir.

Karayolu Taşımacılığı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Karayoluyla taşımacılığının yapılması yaygınca kullanılan bir yöntemdir. Hem fazla yükün taşınmasına olanak sağlaması hem de daha güvenli olması insanlar tarafından sıkça tercih edilen taşımacılık metodudur. Karayolu taşımacılığı bir evin içinde bulunan eşyaların taşınmasından tutunda, fabrikanın taşınmasına kadar tüm taşımacılık yöntemlerini içerisine alır. Gerek güvenilirlik açısından gerekse uygun fiyat açısından cazip olan karayolu taşımacılığı lojistik sektöründe kullanılan en yaygın taşımacılık türüdür.
Nakliye firmasının taşıma işine başlamadan fiyat anlaşması yapmaması gerekir. Öncelikle eşyanın türünün belirlenmesi için fizibilite çalışması yapması gerekir. Bunlara ek olarak sigorta güvenceli olarak taşıma yapması şarttır. Yaptığı işin arkasında durmalıdır ve yasal olarak yerine getirmesi gereken her kurala uymalıdır. Yükün türüne göre taşımacılık belgelerinin mutlaka olması gerekir. Aksi takdirde karayolu taşımacılığını kaçak yapıyor olabilir. Karayolu taşımacılığı yapacak olan kişilerin bu kurallara uymaları şarttır.

×

MERHABA!

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

× WhatsApp Canlı Destek

Uluslararası Evden Eve Nakliyat/h1>